Opis produktu
Ibuprom® Ultramax to maksymalna dawka ibuprofenu dostępna bez recepty. Każda tabletka powlekana zawiera 600 mg substancji czynnej o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym.
Ibuprom® Ultramax 600 mg na ostry ból, 10 tabletek
Ibuprofen (Ibuprofenum) zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ibuprom® Ultramax z uderzeniową dawką substancji czynnej wskazany jest do stosowania doraźnie w krótkotrwałym leczeniu ostrych i umiarkowanych bólów różnego pochodzenia, takich jak:
bóle głowy, w tym również migrenowe,
bóle zębów,
bóle mięśniowe i kostne, w tym również bóle pleców,
bóle pourazowe i pooperacyjne również te związane z zabiegiem stomatologicznym,
nerwobóle,
bolesne miesiączkowanie.
Opakowanie zawiera 10 tabletek powlekanych z maksymalną dawką 600 mg ibuprofenu do stosowania u osób dorosłych powyżej 18 roku życia.
Wskazania
Doraźne, krótkotrwałe leczenie ostrych i umiarkowanych bólów różnego pochodzenia, w tym: bóle głowy, w tym migreny, bóle zębów, bóle mięśniowe i kostne, w tym bóle pleców, bóle pourazowe i pooperacyjne, w tym związane z zabiegiem stomatologicznym, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie.
Skład
1 tabletka powlekana zawiera:
substancję czynną: ibuprofen 600 mg,
pozostałe składniki: rdzeń tabletki: hypromeloza 2910 (6mPas), kroskarmeloza sodowa, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian; otoczka tabletki: hypromeloza 2910 (6mPas), tytanu dwutlenek (E 171), talk i glikol propylenowy.
Działanie
Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne.