Opis
Tabcin Trend to lek złożony o skojarzonym działaniu składników. Chlorfenyramina, substancja przeciwhistaminowa, łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie) w przebiegu grypy i przeziębienia. Pseudoefedryna, substancja zwężająca naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok w przebiegu kataru i grypy, a tym samym ułatwia swobodne oddychanie. Paracetamol, substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, łagodzi bóle towarzyszące infekcji, np. ból głowy, gardła oraz ogólne dolegliwości owarzyszące grypie i przeziębieniu.
Wskazania do stosowania
Łagodzenie objawów grypy i przeziębienia przebiegających z gorączką, katarem, bólem gardła drapaniem w gardle, kichaniem, bólem głowy, obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok oraz uczuciem ogólnego rozbicia.
Skład
Substancjami czynnymi leku są:
250 mg paracetamolu (Paracetamolum), 30 mgpseudoefedryny chlorowodorku (Pseudoephedrini hydrochloridum) i 2 mg chlorfenyraminy maleinianu ( Chlorpheniramini maleas).
Dawkowanie
Dorośli i młodzież (od 15 roku życia)
Zalecana dawka
dwie kapsułki połknąć popijając niewielką ilością wody.
W razie konieczności powyższą dawkę można powtarzać lecz nie częściej niż co 4 godziny ani nie więcej niż 3 razy w ciągu doby.
Nie należy zwiększać zalecanej dawki ze względu na mogące pojawić się trudności w zasypianiu, zawroty głowy oraz zwiększoną pobudliwość nerwową (szczególnie u dzieci).
Nie przyjmować leku dłużej niż przez 5 dni. Jeżeli gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni od początku przyjmowania leku, należy zasięgnąć porady lekarza.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.